Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domov seniorů v Mladé Boleslavi

29. 5. 2010

Naše cílové zařízení


 

   Dům seniorů v Olbrachtově ulici v Mladé Boleslavi se nachází v krásné nové budově v objektu bývalých Žižkových kasáren ve vilové čtvrti „Kolonie“, ve starší zástavbě města nedaleko Střední průmyslové školy.

   Rekonstrukce objektu byla dokončena v roce 2002, kdy ze staré rekonstruované budovy byl vytvořen Penzion pro důchodce a do nové budovy v zadní části objektu se přestěhoval Domov důchodců z Krnska. Na přední zahradě Domova se nachází altánek, skalky, vzrostlé stromy, květiny, na zadní zahradě kromě altánku  se zahradním krbem též umělé jezírko. Obě plochy slouží za příznivého počasí k odpočinku klientů.

  Budova je třípatrová, velmi vkusně a pohodlně zařízená, s volně přístupnou knihovnou a letní terasou a prostornými balkóny.  Na chodbách jsou umístěny  pestrobarevné pohovky a pohodlné židle či křesílka, jichž využíváme při Návštěvní službě za chladného počasí.

   Toto zařízení má kapacitu 80 míst. Kromě sociálních služeb zde funguje ergoterapeutická dílna, rehabilitace a kadeřnictví. Při Domě seniorů pracuje též skupina dobrovolníků, jejíž součástí je i Hope Club, dříve Odbor zooterapie NCHK. Díky pochopení vedení Domova důchodců zde funguje Návštěvní služba od května 2002.