Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání návštěvních týmů, zkoušky pro NS, 21. 8. 2005

27. 5. 2010

Setkání chovatelů

 

    V neděli 21. srpna 2005 se v areálu Interdog na Krásné Louce v Mladé Boleslavi uskutečnilo Setkání chovatelů koček a zároveň se konaly první veřejné zkoušky Návštěvního týmu. V těchto zkouškách byli úspěšní: paní Ludmila Bažantová se svým domácím kocourem Valentýnem, absolutním vítězem mnoha národních i mezinárodních výstav, členka SCHK (FIFe) a manželé Hilbertovi s kocourkem ragdolla Eliashem de Borgione, také členové SCHK (FIFe). Oba návštěvní týmy obstály na výtečnou jak ve zkoušce v uzavřeném, tak otevřeném prostoru, projevili klidnou a vyrovnanou povahu při hlukové zkoušce i při zkoušce nenadálých pohybů. Na přítomnost pejska reagovali s naprostou lhostejností (Valentýn) či s příchylností (Eliash).

   Přestože zkouška návštěvního týmu paní L. Bažantová – Valentýn, nebyla plánována, přáli bychom si mít více takovýchto vyrovnaných a milých zvířecích kamarádů, jakým je Valentýn.

  Setkání jsme uspořádali , abychom podpořili naši členku a vynikající vedoucí Návštěvního týmu, paní Jindru Beránkovou v jejím statečném boji s nemocí. Je zásluhou všech, kteří přijeli z různých koutů republiky– bez rozdílu klubové příslušnosti- že jsme mohli prožít krásný den v milé společnosti dvou i čtyřnohých přátel. Jsme přesvědčeni, že takové setkání může podpořit uzdravení a je také součástí zooterapie, k níž se svou činností hlásíme.

 

    Na přání manželů Hilbertových z Ostravy uveřejňujeme jejich příspěvek :

 

   Díky milému pozvnání jsme se mohli dne 21. 8. 2005 zúčastnit setkání chovatelů v Areálu Interdog na Krásné Louce v Mladé Boleslavi. Je třeba říci, že nejen pozvání, ale  celá akce  byla v duchu příjemné a přátelské atmosféry a jakožto chovatelé, kteří se do této doby  účastnili výhradně klasických mezinárodních výstav, jsme stále čekali, kdy to přijde- rivalita, zaujatí posuzovatelé, nevraživost, nervozita a soupeření mezi kočičkami i chovateli, kde bratr nezná bratra.

   Nic takového se ale nestalo....Ba právě naopak. Zažili jsme den plný přátelství, výměny zkušeností, kontaktů a bezvadné organizace pořadatelů. Setkání se vydařilo i díky hezkému počasí, ale ten hlavní dík patří všem,  kteří tuto akci zorganizovali, připravili bohaté pohoštění a starali se o nás všechny účastníky jako o vlastní .

  Přesto, že domů jsme to měli přes půl republiky, zpáteční cesta nebyla únavná. Hřál nás pocit hezky stráveného dne s příjemnými lidmi, nádhernými kočičkami a cestou domů jsme v duchu  děkovali všem za obětavost a vlídnost a paní Beránkové za její statečnost a dobrotu, kterou kolem sebe šíří a která k ní patří stejně, jako její ragdollí šampión Péťa.

 

                                                                       Mgr. L. Hilbertová, B. Hilbert, Vratimov