Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání Návštěvních týmu 24. 9. 2005

28. 5. 2010

   Setkání návštěvních týmů

 

     24. 9. 2005 se v areálu chovatelů Inter Dog na Krásné louce v Mladé Boleslavi uskutečnilo Setkání návštěvních týmů. Po neformálním přivítání zamířili účastníci do Domova důchodců v Olbrachtově ulici , kde uskutečnili společnou návštěvu. Klienti byli velmi potěšeni návštěvou dvou pejsků ( psovodi A. Tvrdá, Elva-Help a J. Dittrich z Plzně) a kočiček (sibiřská – M. Winterová, perská-D. Hypšová, obě NCHK). Radost z vítaného rozptýlení měli i zaměstnanci Domova důchodců. Velmi potěšující byla zejména skutečnost, že návštěvy se účastnilo více klientů, než  bývá o pravidelných sobotních návštěvách běžné. A. Tvrdá přislíbila provedení ukázek polohování pro rehabilitační pracovníky Domova důchodců .

    Díky krásnému počasí probíhala druhá část setkání, přátelská výměna názorů, pod širým nebem. Velmi přínosná byla přítomnost rodiny Dittrichových z Plzně, kteří pro svou postiženou dcerku získali asistenčního psa australského doodla z organizace Elva-Help.  Paní Markéta Redlová z Jablonce nad Nisou, která  se chce věnovat canisterapii, se setkání zúčastnila také s celou rodinou. K promítnutí videozáznamu zkoušek pro Návštěvní službu za využití ušlechtilých koček se sešli shromáždění v klubovně Inter Dogu. Velmi srdečně uvítali všichni zúčastnění i krátkou odpolední návštěvu členky NCHK, paní J. Beránkové, která navzdory boji s těžkou nemocí  neztrácí zájem o Návštěvní službu.

   Přesto, že setkání bylo spíše „komorní“ akcí, účastníci se dohodli na společné předvánoční návštěvě v Domově důchodců a na pokračování další spolupráce.