Jdi na obsah Jdi na menu
 


Delta Society

11. 5. 2012

 

Mezinárodní nezisková organizace Delta Society byla založena v roce 1977 v Portlandu, USA, pod názven Delta Foundation.  Jejím prvním prezidentem byl psychiatr Michael Mc Culloch, jeden z vizionářů, kteří pozorovali ve své odborné praxi vliv pozitivního  působení přítomnosti zvířat na lidské zdraví. Mezi další propagátory a iniciátory vzniku Delta Foundation patřili  Dr. Leo K. Bustad, Dr. William "Bill" Mc Culloch,  Dr. R. K. Anderson, Dr. Stanley L. Desch. Dr. Joe Quigley a Alton Hopkins. Tito lidé byli lékaři, psychiatři nebo veterináři.

O rok později byl název organizace změněn na Delta Society. Organizace se nejprve soustředila na vyhledávání informací o působení přítomnosti zvířat na lidské zdraví a základní výzkum. Záhy bylo prokázáno, že přítomnost zvířat pomáhá u lidí snižovat krevní tlak, snižuje stres a úzkost, stimuluje vylučování endorfinů a dalších látek příznivě ovlivňujících lidské zdraví. Organizace se tedy kromě výzkumu zaměřila na převedení těchto poznatků do praxe.

V letech 1983 - 12003 stála v čele Delta Society Linda Hinesová, pod jejímž vedením byly vytvořeny programy k poskytování přímých služeb na  úrovni místních komunit. Jednou z organizací, která byla pod záštitou Delta Society vytvořena je National Dog Service Center, která  se zaměřuje na problematiku asistenčních psů a jejich majitelů a okruh s tím spojené problematiky (povolení vstupu  těchto psů na veřejná místa atd.). Dalším programem, který v oné době vznikl je Pet Partnes Program, který nabízí standardizovanou přípravu dobrovolnických (AAA) a terapeutických (AAT) týmů.

V roce 2012 změnila Delta Society svůj název na PetPartners, což možná lépe vystihuje její cíle a zaměření - tedy zlepšování zdraví lidí pozitivními interakcemi s terapeutickými a asistečními zvířaty a zvířecími společníky. 

 

Odkaz: http://www.deltasociety.org/