Jdi na obsah Jdi na menu
 


HAMA IL, Izrael

13. 5. 2012

Izraelská dobročinná organizace pracující v oblasti AAA a AAT. Jejím zakladatelem a výkonným prezidentem je Bc. Avsahlom Beni. V současné době pracuje přibližně s 30 psy a 15 kočkami. Některá z těchto zvířat byla do programů adoptována poté, co byla opuštěna nebo i  týrána. Jedná se o zvířata čistokrevná i křížence, to podstatné je jejich povaha a láska k lidem. 

 Avshalom Beni, v soukromém životě chovatl ragdollů, vystudoval v Izraeli a v Portlandu filosofii a psychologii s titulem Bachelor of arts. HAMA IL pracuje v nemocnicích, psychiatrických klinikách, v základních i zvláštních školách, provozuje rodinnou terapii a věnuje se problémovým dětem. Pracuje také v rehabilitačních programech ve věznicích a dalších zařízeních a v domovech pro seniory, kteří přežili holocaust.

Psí a kočičí koterapeuté HAMA IL se navzájem velmi liší typem, velikostí, stářím i barvou. Musíme si uvědomit, že ke klientům z různých cílových skupin je třeba přistupovat různě. Určitá zvířata mají povahové a další vlastnosti, kvůli nimž jsou v terapii určené těmto skupinám více upřednostňována, než jiná. Velmi čilí airedalové a foxteriéři  v se uplatňují v rehabilitačních programech ve věznicích v práci s mladistvými delikventy. Činorodost teriérů a touha po činnosti u odsouzených se spolu velmi dobře doplňují. V tomto případě je nejvhodnější společnou aktivitou agility.

Pekingští palácoví psíci, perské kočky a ragdollové se velmi dobře uplatňují v rodinné terapii či v zařízeních s denním programem a stálými skupinami ( školy, zvláštní školy atd.). Také staří psi koterapeuti – labradorský retrívr, desetiletý bullmastif a trpasličí knírač – dokáží rozdávat emocionální podporu potřebným. Geriatričtí pacienti díky nim mohou znovu získávat ztracené sebevědomí, děti, oběti násilí nebo sexuálního zneužívání, získávají znovu sebejistotu, radost ze života a naději.

Zvířata pracující v HAMA IL jsou v zooterapeutické službě využívána denně. Organizace věnuje velkou péči jejich zdraví. Zvířata jsou krmena krmivem IAMS-Eukanuba a každý týden jsou prohlédnuta týmem veterinářů organizace. HAMA IL zajišťuje všem zvířatům kvalitní výživu, je zodpovědná za jejich psychické i fyzické zdraví. Dbá na to, aby nemohlo dojít k přenosu zoonóz z terapeutických zvířat na klienty. Proto jsou všechna zvířata pracující v HAMA IL plně očkovaná, odčervená, je jim pravidelně prováděn rozbor krve. Zvířata jsou tetovaná či označená mikročipem a to jak kvůli ochraně, identifikaci, určení vlastnictví a také kvůli prokazatelnosti veterinární péče.

Podstatné je také to, že zvířata jsou vychovávána ve společnosti lidí a jsou s nimi v optimálním kontaktu.

 Video z canisterapie : 

http://www.youtube.com/watch?v=O8LEgyRTp44